עכבר גיימינג, מה שמתאים לכם Leave a comment

יש כל כך הרבה סוגי עכברי גיימינג, עם כל כך הרבה אופציות. אבל איזה עכבר גיימינג הכי מתאים לכם? בואו נבדוק!

לפני הכל, חשוב כמובן שהעכבר יהיה נח לכם, כי אחרת, היד שלכם תתייאש מהעכבר הרבה לפני שאתם תתייאשו מהמשחק. לכן עדיף להחזיק את העכבר ביד כדי לבדוק את הנוחות שלו.


כמעט כל עכבר גיימינג בימינו מגיע עם מקשים נוספים שנקראים מאקרו, מקשים הניתנים לתכנות ומסוגלים לבצע מגוון עצום של אפשרויות בלחיצת כפתור. שניים או שלושה מקשי מאקרו זה תמיד שימושי, אבל אם אתם משחקים במשחקי MOBA, רצוי שיהיו לכם יותר, כדי לבצע יכולות במהירות הבזק ללא המקלדת. אולם, אם אתם משחקים במשחקי MMORPG, שבהם יש מגוון עצום של יכולות שמבוצעות על ידי מקשים לא נוחים במקלדת, מאוד מומלץ שיהיו לכם אפילו יותר כפתורים, אחד לכל יכולת (כבר יש בשוק עכבר גיימינג עם 12 מקשי מאקרו). מקשי מאקרו גם שימושיים לדברים נוספים, חוץ מגיימינג (פקודות ישירות בתכנות, או משמשים במקום קיצורי מקלדת בתוכנות עריכה).  אבל אם אתם יודעים שגם ככה לא תשתמשו במקשי המאקרו מכל מיני סיבות, אל תשקיעו בזה.


מבחינת DPI (הכי בפשטות, רגישות העכבר), כפתורי DPI על העכבר הם אידיאלים למשחקי יריות ברשת (כמו פורטנייט, CoD, Battlefield ואחרים), ניתן באמצעותם לשנות את רגישות העכבר בזמן משחק, ועל ידי לחיצת כפתור בלבד. דמיינו שאתם משחקים על עכבר עם רגישות גבוהה, ואז צריכים לכוון במדויק על מישהו באמצעות Scope (יענו, כוונת). בלחיצה או שתיים אתם מגיעים לרגישות עכבר נמוכה, ויכולים לצלוף לו בראש ולהשיג הריגה, ואז להחזיר לרגישות הגבוהה שאתם רגילים אליה.


כמובן שגם גודל העכבר משנה במידה מסוימת, לאנשים עם ידיים גדולות כנראה לא יהיה מאוד נח להחזיק עכבר גיימינג קטן, וילדים או אנשים עם ידיים קטנות לא יוכלו להסתדר עם עכבר עצום יותר מכמה שעות רצוף. בימינו, רב עכברי הגיימינג בשוק נועדו לידיים בינוניות או גדולות.

אם אתם מתלבטים בין עכבר גיימינג אלחוטי, לבין אחד עם כבל, תמיד תזכרו שעכבר חוטי הרבה יותר אמין, בעל זמן תגובה קצר יותר (בכמה אלפיות השנייה), ואף פעם לא תגמר לו הסוללה. אבל עכבר גיימינג אלחוטי משמעותית יותר נח כשאתם יושבים רחוק מהמסך(נמרחים על הספה בסלון למשל), או אם אתם לא אוהבים כבלים בעמדת הקרב המושלמת שלכם. עכבר עם עם כבל מתנתק (ואפשרות אלחוטית) מקבל את הטוב משני העולמות.


דבר אחרון, תאורת RGB, זה תלוי רק בכם, אולי העמדה שלכם מפוצצת באורות, ואולי כל זה דווקא נראה לכם מיותר. בכל זאת, RGB לא מעלה ביצועים, אבל הוא מעלה חיוך על הפנים.

אורי כהן מצוות קיוביקס

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן